23 noyabr 2017-ci il tarixdə Caspian Legal Center ("CLC") tərəfindən DEMİRCHİ TOWER Biznes Mərkəzində “Litva Respublikası: İnvestisiya və İxrac İmkanları” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbir "CLC" partnyoru Fərid Nəbilinin, Litvanın Azərbaycan və Türkmənistandakı Səfirliyinin nümayəndəsi xanım Dalija Ignataviciutenin və hüquq elmləri doktoru xanım Zivile Stubrytenin təqdimatı, investisiya, daşınmaz əmlak, qida, qeyri-qida və s. sahələrdən olmaqla müxtəlif şirkətlərin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmişdir.
Tədbirdə açılışı idarəedici partnyorumuz Cavid Yusifov edərək iştirakçıları salamlamış və tədbirin gündəliyini elan etmişdir.
Daha sonra komandamızın digər üzvü Fərid Nəbili "CLC" və göstərdiyi xidmətlər barədə iştirakçıları məlumatlandırmış, Litva və Azərbaycan arasındakı müxtəlif sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlıq və yardım barədə sazişlər, müqavilələr və konvensiyalara dair təqdimatla çıxış etmişdir.
Litvanın Azərbaycan və Türkmənistandakı Səfirliyinin nümayəndəsi xanım Dalija Ignataviciute çıxış etmiş və Litvadakı investisiya imkanları, ölkənin iqtisadi vəziyyəti barədə iştirakçılara məlumat vermişdir.
"CLC" tərəfindən Litva Respublikasından dəvət edilmiş və bu sahə üzrə təcrübəli hüquqşünas, hüquq elmləri doktoru xanım Zivile Stubryte öz təqdimatı ilə çıxış etmiş və təqdimatında Litva Respublikasına ixrac, həmçinin biznes imkanları və üstünlükləri barədə məlumatlar, daşınmaz əmlak sahəsində investisiya imkanları haqqında informasiya və praktiki təkliflər vermişdir.
Həmçinin, tədbir iştirakçılarından olan "TÜV Austria Azerbaijan"-dan Mustafa Perçinçek şirkətləri tərəfindən yerinə yetirilən əsas xidmətlər barədə çıxış etmişdir.
Tədbir boyunca iştirakçılar maraq doğuran nüanslar barədə öz suallarını vermişlər. Sonda tədbir barədə ümumi müzakirələr aparılmış və tədbir yekunlaşmışdır.
Kassa əməliyyatlarının aparılması qaydaları təsdiq edilmişdir
26 noyabr 2019-cu ildə “Texniki tənzimləmə haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu (bundan so...

23 ноября 2017 года, в бизнес-центре Demrchi Tower, Caspian Legal Center (CLC) организовал мероприятие под названием «Литовская Республика: инвестиционные и экспортные возможности».
В мероприятие были представлены презентации партнера CLC Фарида Набили, представителя посольства Литвы в Азербайджане и Туркменистане, г-жи Далии Игнатавичюте и доктора права Зивиле Стубрите, а также участовали  представители различных компаний по инвестициям, недвижимости, продуктам питания, непродовольственные товары и т. д.
Вступительное слово сделал управляющий партнер компании CLC Джавид Юсифов. Он приветствовал участников и объявил повестку дня мероприятия.
Позже Фарид Набили проинформировал участников о CLC и его услугах и предоставил информацию о соглашениях и конвенциях о взаимном сотрудничестве и помощи в различных областях между Литвой и Азербайджаном.
Представитель посольства Литвы в Азербайджане и Туркменистане г-жа Далия Игнатавичюте рассказала об инвестиционных возможностях в Литве и экономическом положении страны.
Д-р Зивиле Стубрите, опытный юрист в этой области, приглашенный CLC из Литовской Республики, выступил с презентацией и предоставил информацию об экспорте в Литовскую Республику, информацию о возможностях и преимуществах бизнеса, инвестиционных возможностях в сфере недвижимости стране, и предоставил практические предложения для бизнеса.
Кроме того, Мустафа Перчинчек, представитель TUV Austria Azerbaijan, рассказал об основных услугах, выполняемых их компанией.
На протяжении всего мероприятия участники задавали вопросы о интересных моментах для них. В итоге были проведены общие обсуждения.