23 noyabr 2017-ci il tarixdə Caspian Legal Center ("CLC") tərəfindən DEMİRCHİ TOWER Biznes Mərkəzində “Litva Respublikası: İnvestisiya və İxrac İmkanları” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbir "CLC" partnyoru Fərid Nəbilinin, Litvanın Azərbaycan və Türkmənistandakı Səfirliyinin nümayəndəsi xanım Dalija Ignataviciutenin və hüquq elmləri doktoru xanım Zivile Stubrytenin təqdimatı, investisiya, daşınmaz əmlak, qida, qeyri-qida və s. sahələrdən olmaqla müxtəlif şirkətlərin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmişdir.
Tədbirdə açılışı idarəedici partnyorumuz Cavid Yusifov edərək iştirakçıları salamlamış və tədbirin gündəliyini elan etmişdir.
Daha sonra komandamızın digər üzvü Fərid Nəbili "CLC" və göstərdiyi xidmətlər barədə iştirakçıları məlumatlandırmış, Litva və Azərbaycan arasındakı müxtəlif sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlıq və yardım barədə sazişlər, müqavilələr və konvensiyalara dair təqdimatla çıxış etmişdir.
Litvanın Azərbaycan və Türkmənistandakı Səfirliyinin nümayəndəsi xanım Dalija Ignataviciute çıxış etmiş və Litvadakı investisiya imkanları, ölkənin iqtisadi vəziyyəti barədə iştirakçılara məlumat vermişdir.
"CLC" tərəfindən Litva Respublikasından dəvət edilmiş və bu sahə üzrə təcrübəli hüquqşünas, hüquq elmləri doktoru xanım Zivile Stubryte öz təqdimatı ilə çıxış etmiş və təqdimatında Litva Respublikasına ixrac, həmçinin biznes imkanları və üstünlükləri barədə məlumatlar, daşınmaz əmlak sahəsində investisiya imkanları haqqında informasiya və praktiki təkliflər vermişdir.
Həmçinin, tədbir iştirakçılarından olan "TÜV Austria Azerbaijan"-dan Mustafa Perçinçek şirkətləri tərəfindən yerinə yetirilən əsas xidmətlər barədə çıxış etmişdir.
Tədbir boyunca iştirakçılar maraq doğuran nüanslar barədə öz suallarını vermişlər. Sonda tədbir barədə ümumi müzakirələr aparılmış və tədbir yekunlaşmışdır.
Kassa əməliyyatlarının aparılması qaydaları təsdiq edilmişdir
26 noyabr 2019-cu ildə “Texniki tənzimləmə haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu (bundan so...

The Republic of Lithuania: Investment and Export Opportunities
On November 23, 2017, Caspian Legal Center (CLC) hosted an event titled "The Republic of Lithuania: Investment and Export Opportunities" at DEMIRCHI TOWER Business Center.
The event was held with the presentations of CLC partner Farid Nabili, representative of the Lithuanian Embassy in Azerbaijan and Turkmenistan, Ms. Dalija Ignataviciute and Doctor of Law Zivile Stubryte, and with the participation of representatives of different companies on investment, real estate, food, non-food, etc.
Opening speech was made by our managing partner Javid  Yusifov. He welcomed the participants and announced the agenda of the event.
Later, another member of our team - Farid Nabili informed the participants about CLC and its services and provided information on agreements and conventions on mutual cooperation and assistance in various fields between Lithuania and Azerbaijan.
Representative of the Lithuanian Embassy in Azerbaijan and Turkmenistan, Mrs. Dalija Ignataviciute, spoke about the investment opportunities in Lithuania and the economic situation of the country.
Dr. Zivile Stubryte , an experienced lawyer in this field, who was invited by CLC from the Republic of Lithuania made a presentation and gave information about export to the Republic of Lithuania, information on business opportunities and advantages, investment opportunities in real estate of her country, and reported practical suggestions.
Also, Mustafa Perchinchek, representative of TUV Austria Azerbaijan, spoke about the basic services performed by their company.
Throughout the event, participants asked questions about the interesting points for them. At the end, general discussions were held.
Termination of employment agreements by the employer: Azerbaijani Supreme Court's Decision
Mar 05, 2025
Business trip rules in Azerbaijan: per diem rates (travel norms) updated
Azerbaijan business trip rules regulate business travel allowances determined for the employees w...