İşədüzəltmə agentlikləri tərəfindən aylıq məlumatların verilməsi qaydaları
13 aprel 2019-cu ildə “İşaxtaran və işsiz şəxslərin işədüzəlməsində vasitəçilik fəaliyyətini həyata keçirən hüquqi şəxslər tərəfindən iş üçün müraciət edən və işlə təmin olunan şəxslərin sayı haqqında məlumatların təqdim edilməsi qaydası” (bundan sonra: Qaydalar) qüvvəyə minmişdir.
Qaydalar əsasən, işədüzəlmədə vasitəçilik fəaliyyətini həyata keçirən hüquqi şəxslərin iş üçün müraciət edən və işlə təmin olunan şəxslərin sayı barədə məlumatları hər ay üzrə növbəti ayın 5-dən gec olmayaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Məşğulluq Alt Sisteminə ötürməlidirlər. Bu zaman müraciət edən şəxslərə dair fərdi məlumatlar, o cümlədən təhsili və peşəsi (ixtisası) barədə məlumatlar və məşğulluq tarixçəsinə dair məlumatlar ötürülür. Məlumatların təqdim edilmə forması ilə tanış olmaq üçün baxın:

Правила выдачи ежемесячно информация от кадровых агентств
13 апреля 2019 года вступил в силу «Порядок предоставления информации о количестве лиц, претендующих на работу, и количестве лиц, нанятых юридическими лицами, занимающимися посредничеством в трудоустройстве» (далее - Правила).
Согласно Правилам, кадровые агентства должны предоставлять информацию о количестве лиц, претендующих на работу, и количестве занятых в подсистему занятости Министерства труда и социальной защиты населения не позднее 5-го числа следующего месяца за каждый месяц. , При подаче информации предоставляются персональные данные соискателей, в том числе информация об образовании и профессии (специальности) и истории их занятости. Пожалуйста, смотрите ссылку ниже для получения дополнительной информации о форме представления: http://www.huquqiaktlar.gov.az/StatementDetails.aspx?statementId=44784