İşədüzəltmə agentlikləri tərəfindən aylıq məlumatların verilməsi qaydaları
13 aprel 2019-cu ildə “İşaxtaran və işsiz şəxslərin işədüzəlməsində vasitəçilik fəaliyyətini həyata keçirən hüquqi şəxslər tərəfindən iş üçün müraciət edən və işlə təmin olunan şəxslərin sayı haqqında məlumatların təqdim edilməsi qaydası” (bundan sonra: Qaydalar) qüvvəyə minmişdir.
Qaydalar əsasən, işədüzəlmədə vasitəçilik fəaliyyətini həyata keçirən hüquqi şəxslərin iş üçün müraciət edən və işlə təmin olunan şəxslərin sayı barədə məlumatları hər ay üzrə növbəti ayın 5-dən gec olmayaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Məşğulluq Alt Sisteminə ötürməlidirlər. Bu zaman müraciət edən şəxslərə dair fərdi məlumatlar, o cümlədən təhsili və peşəsi (ixtisası) barədə məlumatlar və məşğulluq tarixçəsinə dair məlumatlar ötürülür. Məlumatların təqdim edilmə forması ilə tanış olmaq üçün baxın:

On April 13, 2019, the "Procedure for submitting information about the number of persons applied for work and the number of persons employed by legal entities engaged in mediation in employment" (hereinafter: Rules) came into force.
According to the Rules, recruitment agencies should submit the information about the number of persons applied for work and the number of persons employed to Employment subsystem  of Ministry of Labor and Social Protection of the Population no later than the 5th of the next month for each month. While submitting information, personal information of applicants, including information about education and profession (specialty) and employment history of them, are submitted. Please see the link below for more information about the submission form: http://www.huquqiaktlar.gov.az/StatementDetails.aspx?statementId=44784